6.8.2018 | Novinky z českých biotechnologií
Vědci z laboratoře rentgenové počítačové mikro a nanotomografie z CEITECu VUT spolupracují již od roku 2012 se švédskou skupinou vývojových biologů na vysvětlení mechanismu formování obličeje u obratlovců. O této úspěšné spolupráci jsme již informovali dříve. Nyní přišli s dalším zajímavým objevem a to popisem signalizačních drah, které jsou přímo...
30.7.2018 | Novinky z českých biotechnologií
Velkého vědeckého úspěchu se podařilo dosáhnout vědci Marku Mrázovi, který působí v CEITECu Masarykovy univerzity (MU). Obdržel totiž zprávu, že uspěl se svým projektem jako pátý na CEITECu a získal ve vědecké komunitě velmi ceněný startovací grant Evropské výzkumné rady (ERC).
23.7.2018 | Novinky z českých biotechnologií
V druhé polovině tohoto roku převezme Rakousko do svých rukou předsednictví v EU. V oblasti bezpečnosti potravin se bezpochyby zaměří na předpis zvyšující transparentnost procesu hodnocení rizika.
16.7.2018 | Novinky z českých biotechnologií
Strigolaktony jsou nově objevené rostlinné hormony. Ty, kromě své hormonální vlastnosti, působí také jako stimulátory klíčení parazitních plevelů z rodů Orobanchaceae.
9.7.2018 | Novinky z českých biotechnologií
Prestižní vědecký časopis Science publikoval výsledky výzkumu, který poprvé poodhaluje genetické pozadí vzniku současné populace Jihovýchodní Asie. Jedním ze členů mezinárodního vědeckého týmu i spoluautorem publikace je Pavel Flegontov z Biologického centra Akademie věd ČR v Českých Budějovicích.
2.7.2018 | Novinky z českých biotechnologií
CEITEC MU a německá firma DyNAbind budou spolupracovat na výzkumu a vývoji potenciálních léků zaměřených na lidské 14-3-3 bílkovinné komplexy, které hrají významnou roli v nádorových a neurodegenerativních onemocněních.
25.6.2018 | Novinky z českých biotechnologií
O geneticky modifikovaných organismech (GMO) se bude letos hovořit na Akademických týdnech, které se konají na přelomu července a srpna v Orlických horách
18.6.2018 | Novinky z českých biotechnologií
Uspíšit odhalení nádorového bujení v oblasti slinivky a pomoci tak co nejrychlejšímu nasazení účinné léčby, tento úkol si stanovili lékaři a vědci Interní kliniky 1. LF UK a ÚVN Praha. Hledají a testují nové biomarkery karcinomu pankreatu (slinivky) pomocí spektroskopických metod a analýzou plazmy pacientů.
10.6.2018 | Novinky z českých biotechnologií
Mezinárodní tým v čele s vědci z CEITEC MU, Ondřejem Jurčekem, jako prvním autorem, Martinem Novákem a Radkem Markem, nedávno publikovali článek v Chemistry – A European Journal, ve kterém provedli podrobnou strukturní analýzu netoxického anionoforu mimořádného biomedicínského významu a studovali jeho interakci s širokou řadou biogenních...
3.6.2018 | Novinky z českých biotechnologií
„Rád věci dotahuji do praxe,“ říká o sobě dr. Karel Lacina z CEITECu Masarykovy univerzity. Ve výzkumné skupině doc. Petra Skládala se zabývá vývojem biosenzorů. Na přístroj, který by mohl předběžně diagnostikovat lymskou boreliózu, získal před dvěma lety finanční podporu Proof of Concept (PoC). A i po skončení projektu na technologii dál...
Gate2Biotech - Biotechnologický portál - Vše o biotechnologiích na jednom místě.
ISSN 1802-2685
Tvorba webových stránek: CREOS CZ
© 2006 - 2023 Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání o.p.s.
Zajímavé články s biotechnologickým obsahem:
Nabídka zaměstnání - Nabídky zaměstnání na hlavní pracovní poměr
Biotechnologie - Sekce věnovaná biotechnologii na encyklopedii Wikipedia
Detekční systém SHERLOCK pomáhá proti orálním bakteriím
Pokročilé plicní organoidy zrychlí testování léků