15.3.2023 | Novinky z českých biotechnologií
Stres je přirozenou reakcí organismu na vnímané hrozby nebo problémy. Vyvolává v našem těle řadu fyziologických změn, včetně uvolňování stresových hormonů, jako je kortizol a adrenalin. Zatímco krátkodobý stres může být pro naše tělo prospěšný, chronický nebo dlouhodobý stres může mít negativní účinky na zdraví našeho mozku.
30.9.2022 | Novinky z českých biotechnologií
Vědecký časopis NATURE zveřejnil objev výzkumného týmu vedeného Daliborem Blažkem, který popisuje dosud neznámý mechanismus regulující sestřih RNA, což je zcela zásadní proces pro řízení genové exprese.
10.3.2022 | Novinky z českých biotechnologií
Diagnostikovat rakovinu v počáteční fázi a zefektivnit její léčbu. To by mohly dokázat lipozomální nanonosiče, které v těle umějí rakovinový nádor nejen vyhledat, ale dokonce i snížit jeho rezistenci vůči chemoterapii. Výzkumem se ve skupině Chytré nanonástroje na CEITEC VUT zabývá doktorandka Michaela Vojníková, která letos uspěla i v soutěži...
25.2.2022 | Novinky z českých biotechnologií
Biotrin, z.s. pořádá společně s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze (VŠCHT) konferenci zaměřenou na téma nových technik šlechtění a jejich potenciálu pro boj s klimatickou změnou. Akce se koná ve čtvrtek 26. května 2022 v prostorách VŠCHT pod názvem „Nové techniky šlechtění (NBT) – naděje v boji s klimatickou změnou“.
10.12.2021 | Novinky z českých biotechnologií
Centrum řasových biotechnologií Algatech představuje "Řasy bez Slunce"
20.10.2021 | Novinky z českých biotechnologií
Již tento čtvrtek 21. října proběhne dlouho plánované a kvůli koronaviru několikrát odkládané promítání filmu Well fed, do češtiny volně přeloženo jako "Dosyta nakrmeni". Netradiční pohled na geneticky modifikované plodiny jistě poskytne příležitost pro zamyšlení a bezprostředně po promítání též prostor k diskuzi s tvůrci filmu...
23.7.2021 | Novinky z českých biotechnologií
Evropská komise zveřejnila koncem dubna t.r. dlouho očekávanou studii zaměřenou na nové techniky šlechtění. Respektive na otázku, zda tyto techniky, zejména cílená mutageneze, mají nebo nemají spadat do jednoho (legislativního) pytle společně s geneticky modifikovanými organismy (GMO)?
2.7.2021 | Novinky z českých biotechnologií
„Myslíme jenom na to, že chmel je naše zlato…“ I současná mladá generace ještě zná tento hit z muzikálu Starci na chmelu. Byť, k její škodě, už romantika chmelových brigád dávno odešla do archivu. A přesto jsme ve chmelu zase první na světě.
11.6.2021 | Novinky z českých biotechnologií
Inovovaná technologie odchovu plůdku candáta obecného v recirkulačních systémech významně zvyšuje procento přežití rybích larev a zároveň zlepšuje jejich zdravotní stav a odolnost vůči stresu. Pomáhají tomu mikrořasy bohaté na esenciální mastné kyseliny.
2.4.2021 | Novinky z českých biotechnologií
Nový dokument „Food Evolution“, který spatřil světlo světa v letošním roce, nabídl široké veřejnosti zajímavý pohled na problematiku geneticky modifikovaných organismů (GMO). Tvůrci přiblížili divákům odvětví a možnosti biotechnologií a současně ukázali, jak anti-GMO aktivisté systematicky pracují na vymýcení GMO.
Gate2Biotech - Biotechnologický portál - Vše o biotechnologiích na jednom místě.
ISSN 1802-2685
Tvorba webových stránek: CREOS CZ
© 2006 - 2023 Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání o.p.s.
Zajímavé články s biotechnologickým obsahem:
Jak psát životopis - Užitečné informace o tom jak psát životopis a průvodní dopis
Brigády pro studenty - Brigády pro studenty. Nabídky zajímavé práce z celé ČR
Vědci popsali způsob, jak se rostliny vyhýbají soli
Vědci simulovali syntézu organiky v kosmickém molekulárním mračnu