12.2.2013 | Novinky z českých biotechnologií
Vědci z ÚOCHB AV ČR spolu s kolegy z Austrálie, USA a Velké Británie přispěli k bližšímu poznání vzájemných interakcí inzulinu a jeho receptoru.
7.2.2013 | Novinky z českých biotechnologií
Vědci z Mendelovy univerzity v Brně objevili způsob, jak využít bílkovinu k přenosu účinné látky do rakovinou napadené buňky.
1.2.2013 | Novinky z českých biotechnologií
Fyziologický ústav Akademie věd ČR, v. v. i., v rámci 4. výzvy Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost (OPPK), realizuje projekt „BIOMODELS – centrum pro produkci a funkční analýzu biomodelů civilizačních chorob“.
25.1.2013 | Novinky z českých biotechnologií
Praha - Česko patří k evropským zemím, které mají velmi vhodné podmínky pro návrat ohrožených zubrů do volné přírody. Dnes to uvedli odborníci, kteří představili studii Návrat zubra evropského do České republiky.
21.1.2013 | Novinky z českých biotechnologií
Fanoušci sci-fi se mohou radovat. Brněnští vědci z Ústavu přístrojové techniky prokázali, že tažný paprsek, známý například ze Star Treku nebo Hvězdných válek, skutečně funguje. Jejich článek o experimentálním potvrzení tohoto principu právě vyšel v nejnovějším čísle prestižního vědeckého časopisu Nature photonics.
17.1.2013 | Novinky z českých biotechnologií
Diamantové částice jsou vysoce účinná abraziva pro broušení a leštění povrchů. Vědci z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR, Českého vysokého učení technického, Ústavu jaderné fyziky AV ČR a Fyzikálního ústavu AV ČR společně s kolegy z Belgie a Německa vyvinuli metodu, která pro tyto tzv. nanodiamanty otevírá novou oblast aplikací....
11.1.2013 | Novinky z českých biotechnologií
Chloroplasty jsou slunečními elektrárnami rostlinné buňky - energii získanou z paprsků Slunce využívají k tvorbě “paliva” (cukrů), jež potom buňky (a rostlina) využívají ke svému provozu. Jako v každé elektrárně ale při provozu vznikají vedlejší produkty způsobující poškození, které musí být průběžně opravováno. Studie M. Herbstové a kolektivu...
28.12.2012 | Novinky z českých biotechnologií
Čeští vědci v rámci mezinárodního týmu pomohli spočítat a určit 25 000 druhů členovců žijících v tropických lesích Panamy. Studie trvala 8 let a zahrnovala vědce z 21 zemí světa. Výsledky tohoto rozsáhlého projektu byly nyní zveřejněny v prestižním časopise Science.
18.12.2012 | Novinky z českých biotechnologií
Česko-americký tým přečetl DNA vnitrobuněčných útvarů mitochondrií u luční byliny silenky obecné. Vědci z Ústavu experimentální botaniky AV ČR a dvou pracovišť v USA srovnali DNA silenek z různých lokalit a zjistili, že prochází pozoruhodně rychlými evolučními změnami – některé lze sledovat téměř „ v přímém přenosu“. Výsledky jsou užitečné pro...
4.12.2012 | Novinky z českých biotechnologií
Vědci z VUT v Brně získali český a evropský patent na holografický mikroskop, který umožňuje sledovat živé buňky bez použití laseru a kontrastních látek.
Gate2Biotech - Biotechnologický portál - Vše o biotechnologiích na jednom místě.
ISSN 1802-2685
Tvorba webových stránek: CREOS CZ
© 2006 - 2024 Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání o.p.s.
Zajímavé články s biotechnologickým obsahem:
Zaměstnánà - poptávky - Možnost zdarma publikovat poptávaná zaměstnánà pro firmy a organizace
DNA - Lidskou DNA má pohltit polárnà led
Biorafinace zaĹ™ĂdĂ, aby byla tráva stravitelná pro prasata, kuĹ™ata a ryby
Zelené mikrořasy v mikropastech pohánějà mikrostrojky