Hlavní stranaNovinky z českých biotechnologiíČeši vyvinuli nejefektivnější zařízení na čištění vody v...

Češi vyvinuli nejefektivnější zařízení na čištění vody v domácnosti

Datum: 8.11.2016 

Brněnská firma navrhla přístroj, který umí z vody odstranit hormony, léčiva, pesticidy či chemikálie. Jedná se o inovativní řešení, které využívá procesů běžných v přírodě a vodu tak čistí nejen efektivně, ale i ekologicky. Přístroj je určený pro domácnosti.

Brněnská firma vyvinula inovativní zařízení na čištění vody v domácnostech pod technickým vedením fyzika, pana RNDr. Doc. Jiřího Dřímala, CSc. Přístroj byl navrhnut v letošním roce. Nevyžaduje žádnou instalaci, stačí pouze najít vhodné místo na kuchyňské lince a zapojit ho do zásuvky. AquaQube s pouhým zmáčknutím tlačítka vyčistí 750 ml vody za zhruba 30 sekund. Odstraní z ní nejen chlór, bakterie či viry, ale také hormony, antibiotika, pesticidy či další chemické látky, které se v kohoutkové vodě běžně vyskytují.

Oproti běžným řešením má kromě vyšší efektivity v eliminaci zmiňovaných nežádoucích látek také další výhody. AquaQube je jediné zařízení, které vodu pouze nefiltruje, ale opravdu odstraňuje zdroj problémů. Zařízení totiž pomocí procesů běžných v přírodě oxiduje nežádoucí látky a ty se rozpadají na látky neškodné. Uživatelé tedy nečistí vodu jenom sobě, ale pomáhají čistit i svoje okolí.

Na rozdíl od tzv. reverzní osmózy zachovává ve vodě zdravé minerály, což znamená, že je po čištění vody není nutno doplňovat zpět nebo pít nezdravou destilovanou vodu. Kromě toho reverzní osmóza zásadně zvyšuje spotřebu vody, 50-80% vody reverzní osmóza použije pouze na proplachování samotného filtru. S AquaQube neplýtváte vůbec žádnou vodou. Přístroj má také nízkou spotřebu elektrické energie a moderní design.

AquaQube je nejvíce oceňovaný především těhotnými ženami, rodinami a lidmi, kteří se starají o své zdraví a o životní prostředí. Zakoupit ho bude možné na stránce Kickstarter.com od 17. listopadu.

Zpracovala: Mgr. Martina Pouchlá, PR Specialist, JIC Brno

Kontakt pro média:

Tereza Dřímalová

+420 721 974 209

info@aquaqube.com


 

Líbil se Vám tento článek? Doporučte jej svým známým.


google facebook Digg delicious reddit furl mrwong myspace twitter stumble upon topclanky Jagg bookmarky Linkuj si ! pridej Vybralisme


O vzniku AquaQube

AquaQube vznikl jako projekt otce a dcery. Tereza a Jiří Dřímalovi spolu již 8 let spolupracovali v rodinné firmě zaměřené na ekologické čištění vody a vzduchu v průmyslu. Díky svým dlouholetým zkušenostem věděli, jak z vody odstranit škodlivé a nežádoucí látky jako hormony, léčiva či pesticidy a přirozeně je přeměnit na látky neškodné. Věděli také, že čističky pitných, ani odpadních vod podobná řešení v dohledné době nabízet nebudou.

Jak tedy využít těchto znalostí a dát lidem možnost, mít kvalitu vody mnohem vyšší, než tu, která standardně teče z kohoutku?

V době, kdy Tereza nastupovala do posledního ročníku oboru Business se zaměřením na marketing na londýnské vysoké škole Cass Business School, se nápad vykrystalizoval až do současné podoby. Díky svým zahraničním zkušenostem byla schopná zjistit, o co přesně by zákazníci měli zájem, jak by měl přístroj vypadat nebo jak přesně by se měl používat i jaké skupiny zákazníku mají o AquaQube největší zájem.

AquaQube je aktuálně asi nejefektivnější zařízení na čištění vody v domácnostech na světě. Nevyžaduje žádnou instalaci a jeho používání je jednoduché a intuitivní. Přístroj AquaQube byl vyvinut v České republice pod vedením RNDr. Doc. Jiřího Dřímala CSc., ve spolupráci s dalšími českými vědci a odborníky. Jeho charakteristický design, který se hodí do každé kuchyně, mu dal Ing. Ondřej Basler.

Projekt AquaQube úspěšně absolvoval akcelerační program JIC Enter v Jihomoravském inovačním centru v Brně.

Pro další informace a novinky navštivte adresu www.AquaQube.cz


52

Komentáře / diskuse

Libor Hrom.: filtr Berkey (26.12.18 10:20)

To je tento? https://www.odstavnovace-mixery.cz/big-berkey-P5791f3189bbfb/ (reagovat)

Štefan Nagy: Úpravny vody (21.12.16 07:48)

Dobrý den tento systém nabízí firma e-spring u nás na trhu zastoupena firmou Amway systém dvojí filtrace lisovaný uhlíkový blok a UV lampy která je bezdrátově napájena systém I coupled a navíc je napojen na stávající rozvod naší normované vody z řádu buď na stávající baterií nebo krásný design kohoutku na desku e-spring je světová jednička domácích systému nejprodávanější na úpravu pitné vody hormony,odstra?uje norma 401 od světově uznávané nezávislé asociace Nsf hezký den. (reagovat)

Michal Došek: PR vs skutečnost? (11.11.16 12:37)

Tady je krásně vidět, že autorem článku je PR specialista (nic ve zlém). Článek vlastně neříká vůbec nic konkrétního, vymezuje se vůči všem ostatním technologiím, ale neposkytuje ani jedinou tabulka a data. Z článku je skoro jasné, že se jedná o technologii ozonizace, ozon známe někdy od roku 1785. Technologie zde popsaná je malinký ozonizátor a za ním je zařazen filtr s aktivním uhlím. Tento filtr pak má dvě funkce, destruuje zbytkový ozón, a dále také zachytává zbytky organických nečistot. Na Alibabě koupíte za pár drobných to stejné nebo ještě levnější pro akvaristy :D. Jestli vývoj tohohle trval 8 let, tak klobouk dolů...Tady se krásně ukazuje, že prodává PR a marketing + obal. Hlavně toho ukázat co nejméně. (reagovat)

Michal Došek: PR vs skutečnost? (11.11.16 12:36)

Tady je krásně vidět, že auterem článku je PR specialista (nic ve zlém). Článek vlastně neříká vůbec nic konkrétního, vymezuje se vůči všem osattním technologiím, ale neposkytuje ani jedinou tabulka a data. Z článku je skoro jasné, že se jedná o technologii ozonizace, ozon známe někdy od roku 1785. Technologie zde popsaná je malinký ozonizátor. a za ním je zařazen filtr s aktivním uhlím. Tento filtr pak má dvě funkce, destruuje zbytkový ozón, a dále také zachytává zbytky organických nečistot. Na Alibabě koupíte za pár drobných to stejné nebo ještě levnější pro akvaristy :D. Jestli vývoj tohohle trval 8 let, tak klobouk dolů... (reagovat)

Ivoš: Re: PR vs skutečnost? (24.04.18 10:51)

Vypadá to zajímavě, ale jak již tu je zmíněno, zůstanu u osvědčené světové značky berkey. Děkuji ale ne. (reagovat)

Vladislav A: filtr (24.01.18 05:38)

Tak my máme doma teda filtr Berkey k čištění kohoutkové vody. Navíc ho taky převážíme na chalupu, jelikož tam je nepitná voda. (reagovat)


Váš komentář: 

OPPI, MPO, EU
Czech Bio

CEBIO a I. etapa JVTP

 • CEBIO
 • BC AV CR
 • Budvar
 • CAVD
 • CZBA
 • Eco Tend
 • Envisan Gem
 • Gentrend
 • JAIP
 • Jihočeská univerzita
 • Madeta
 • Forestina
 • ALIDEA

Provozovatel

Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání o.p.s.

Články na přání


[načítám anketu]

LinkedIn