27.9.2023 | Zpravodajství
Badatelé španělské Autonomous University of Barcelona (UAB) vyvinuli minimální nanozymy, které jsou schopné zachycovat molekuly oxidu uhličitého z průmyslových procesů.
25.9.2023 | Zpravodajství
Jak řešit genetické poruchy, které jsou příčinou onemocnění? Jednou z fungujících možností je vypínat jednotlivé, řekněme podezřelé geny a sledovat, co se s daným organismem stane.
22.9.2023 | Zpravodajství
Nová metoda boje proti zemědělským škůdcům, kteří napadají kořeny pěstovaných plodin, úspěšně proniká hluboko pod zem a zasahuje červy s jen nejnutnějším množstvím pesticidu.
20.9.2023 | Zpravodajství
Vědci poprvé vyrobili plnohodnotná pavoučí vlákna s využitím geneticky vylepšených bourců morušových. Vzhledem k jejich pevnosti a odolnosti by se pavoučí hedvábí mohlo stát udržitelnou a vysoce kvalitní alternativou
18.9.2023 | Zpravodajství
Nekonečná bitva s rezistentními patogeny si žádá stále nové nápady a strategie, které můžeme používat prp záchranu životů. S takovým nápadem nedávno přišel tým University of Hong Kong. Využili pozoruhodnou slabinu rezistentních bakterií – jejich zálibu v železu.
15.9.2023 | Zpravodajství
Australští odborníci zjistili, že nanovločky černého fosforu, který je termodynamicky nejstabilnější alotropickou formou tohoto prvku, lze pobíjet rezistentní bakterie a zároveň také urychlovat hojení ran.
13.9.2023 | Zpravodajství
Sluneční záře i moře představují volně dostupné a hojné zdroje. Využívá je i unikátní projekt vertikálních mořských farem, které plují na oceánu, provozují zemědělství a mohou také získávat odsolenou vodu.
11.9.2023 | Zpravodajství
Chitin obvykle známe jako strukturní polysacharid, který chrání tělo měkkých členovců, a také hub a některých bakterií. Podle nového výzkumu by ale mohl sehrát poměrně překvapivou roli v regulaci metabolismu a boji proti obezitě.
8.9.2023 | Zpravodajství
Ukazuje se, že když se lidé nakazí viry z netopýrů, vznikají více smrtící infekce než u virů pocházejících z jiných živočichů. Mezinárodní tým odborníků zjišťoval, proč jsou pro nás netopýří viry tak nebezpečné.
6.9.2023 | Zpravodajství
Sinice si často spojujeme s nebezpečnými toxiny, které produkují druhy vodních květů. Je to ale velmi různorodá skupina, jejíž zástupci dělají mnohé věci, včetně výroby podstatného množství kyslíku pro biosféru. Nový výzkum ukazuje,
Gate2Biotech - Biotechnologický portál - Vše o biotechnologiích na jednom místě.
ISSN 1802-2685
Tvorba webových stránek: CREOS CZ
© 2006 - 2023 Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání o.p.s.
Zajímavé články s biotechnologickým obsahem:
Plant Biotechnology - plant biotechnology
Výzkum - Informace z výzkumu biotechnologií v České republice
Hybridní vakcína s mRNA a proteinem vytváří záplavu protilátek
Vylepšený fág T4 poslouží jako instalatér lidského genomu