18.11.2022 | Zpravodajství
Z hub se stává materiál budoucnosti. Už se osvědčily jako „zelená“ alternativa kůže nebo obalových materiálů. Podle nového výzkumu by se houbový materiál mohl uplatnit v biologicky rozložitelné elektronice.
16.11.2022 | Zpravodajství
Vědci už nějaký čas vyrábějí z buněk organoidy, „kapesní“ verze mnoha různých orgánů. Už jsme viděli například organoidy mozku, cév nebo třeba plic. Výzkum tohoto typu je stále častější,
14.11.2022 | Zpravodajství
Hvězdnice (Aster koraiensis) z čeledi hvězdnicovitých a Codonopsis lanceolata z čeledi zvonkovitých jsou běžné byliny, které rostou na území Jižní Koreje. Kodonopsis se pěstuje ve velkém
11.11.2022 | Zpravodajství
Badatelé australské University of Adelaide zveřejnili první výsledky výzkumu možné účinnosti revoluční metody omezování populací genovým tahem (gene drive) u invazních myší.
9.11.2022 | Zpravodajství
Dva lidští pacienti se vůbec poprvé stali příjemci transfuze s krevními buňkami, které byly napěstovány v laboratoři z kmenových buněk. V tuto chvíli probíhá klinický test RESTORE,
7.11.2022 | Zpravodajství
Když vezmete běžnou kvasinku, 3D tiskárnu a trochu pokročilé vědy, co dostanete? Všestranný a výživný potravinový systém pro náročné vesmírné cestovatele zítřka.
4.11.2022 | Zpravodajství
Při klasickém podávání antibiotik je to jako střelba brokovnicí. Dochází k poškozování buněk, na které léčba vůbec necílí, po celém těle pacienta. Vědci kanadské McMasters University využili pro cílenou přepravu silných antibiotik vylepšené červené krvinky.
2.11.2022 | Zpravodajství
Použitá kávová sedlina nabízí velké množství rozmanitých využití. Přesto obvykle končí na skládce nebo v lepším případě na kompostu. Podle nového výzkumu by mohla nalézt komerční uplatnění při výrobě biopaliva z mikrořas.
31.10.2022 | Zpravodajství
Není tajemstvím, že šlehačka, která obsahuje spoustu nenasyceného tuku, není příliš šetrná vůči zdraví, ani vůči klimatu. Proto tým odborníků dánské K?benhavns Universitet vyvíjí zajímavou biotechnologickou alternativu klasické šlehačky.
28.10.2022 | Zpravodajství
Nový výzkum názorně předvedl, že je možné detekovat pandemický koronavirus ve vzduchu pomocí hi-tech micel, bublin nabitých nanotechnologií. Když se k takové micele dostane virus SARS-CoV-2, micela praskne a uvolní svůj obsah, jako nějaká mikroskopická piňata.
Gate2Biotech - Biotechnologický portál - Vše o biotechnologiích na jednom místě.
ISSN 1802-2685
Tvorba webových stránek: CREOS CZ
© 2006 - 2023 Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání o.p.s.
Zajímavé články s biotechnologickým obsahem:
Biotechnologie - Sekce věnovaná biotechnologii na encyklopedii Wikipedia
Jaderná energetika - Závěry z koference věnované jaderné energii a ekologii
Americké úřady schválily geneticky vylepšené „fialové“ rajče
Bakteriální šlehačka bez tuku by mohla být potravinou budoucnosti