2.9.2022 | Zpravodajství
Tým belgické KU Leuven, který vedl Vincent Pasque, vytvořil v laboratoři nový typ lidských buněk. Použili k tomu lidské kmenové buňky. Nově vytvořené buňky představují důmyslný model embryonálních buněk
31.8.2022 | Zpravodajství
Globální mléčný průmysl se mění. Jednou z hlavních výzev je vzestup potravinových alternativ, které nejsou vyráběny z živočichů. Přichází syntetické mléko. Takové mléko nepotřebuje krávy ani jiné živočichy.
29.8.2022 | Zpravodajství
Meniskus je kriticky významný útvar z vazivové chrupavky, který zajištuje pohyb kolene. Tako tkáň je ale bohužel dost náchylná ke zranění, především při sportu. Náhlé zkroucení kolena
26.8.2022 | Zpravodajství
Čínští genomoví inženýři vyvinuli novou strategii pro tvorbu kmenů všestranné bakterie Escherichia coli, které jsou zvýšeně odolné vůči útokům fágů. Badatelský dosáhl významného pokroku v metabolickém inženýrství,
24.8.2022 | Zpravodajství
Badatelé americké University of North Carolina zjistili, jak běžná laboratorní molekula, používaná ke značení DNA, zabijí buňky. Jejich objev by se mohl uplatnit v léčbě rakoviny.
22.8.2022 | Zpravodajství
Mezinárodní tým odborníků zpracoval studii o možném cíleném zapojení mravenců do ochrany pěstovaných plodin. Výsledky jsou slibné. Mravenci by mohli být používáni jako
19.8.2022 | Zpravodajství
Co mají společného vřetena kukuřičných klasů a slupky z rajčat? Oboje představuje velmi běžnou odpadní biomasu, kterou lze využít k recyklaci prvků vzácných zemí, jako je neodym, z elektronického odpadu.
17.8.2022 | Zpravodajství
Výzkumný tým americké Tufts University vyvinul novou mRNA vakcínu proti rakovině. Je navržená tak, že v těle neputuje do jater jako obvykle, ale do lymfatických uzlin.
15.8.2022 | Zpravodajství
Globální produkce potravin je stále více ohrožena vývojem klimatu. Stále častější záplavy, sucha a vlny extrémního horka vyžadují rychlé přizpůsobení pěstovaných plodin.
12.8.2022 | Zpravodajství
Vědci vytvořili syntetická myší embrya přímo z kmenových buněk, aniž by k tomu potřebovali spermie, vajíčka nebo třeba dělohu. Poté je nechali vyvíjet po téměř polovinu doby březosti myší.
Gate2Biotech - Biotechnologický portál - Vše o biotechnologiích na jednom místě.
ISSN 1802-2685
Tvorba webových stránek: CREOS CZ
© 2006 - 2025 Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání o.p.s.
Zajímavé články s biotechnologickým obsahem:
Zaměstnání pro studenty - Nabídky zajímavých zaměstnání pro studenty
Enzyme biotechnology - enzymes, biotech
Jed štírka domácího je účinný proti nemocničním patogenům
Geneticky vylepšený zlatý salát obsahuje mnohem víc vitamínů