Hlavní stranaKatalog biotech firem

Ústav jaderného výzkumu Řež a.s.

 

Ústav jaderného výzkumu Řež a.s. má dlouholeté zkušenosti v oblasti výzkumu, vývoje a výroby radiofarmak. Produkovaná radiofarmaka jsou dodávána celé řadě pracovišť nukleární medicíny v České republice a v zahraničí. Od roku 1974, kdy se uskutečnila výroba prvního radiofarmaceutického přípravku, byl sortiment výroby postupně rozšiřován a v současné době zahrnuje šest přípravků ve formě radioaktivních injekcí a šest kitů pro přípravu radioaktivních injekcí s 99mTc.

Ústav provozuje dvě detašovaná pracoviště PET Centrum Praha v Nemocnici Na Homolce a PET Centrum Brno v Masarykově onkologickém ústavu.

Laboratoř biologického testování je zřízena k provádění radiofarmakokinetických a radiobiodistribučních testů na malých laboratorních zvířatech (myši, potkani, morčata).

Pracoviště vlastní Certifikát správné laboratorní praxe s tímto rozsahem činnosti : Biodistribuční studie a dílčí toxikologické studie při vývoji farmaceutických přípravků s obsahem radionuklidy značených sloučenin.

Pracoviště vlastní akreditaci jako uživatelské zařízení pro ustájení laboratorních zvířat (zvěřinec), a povolení pro práci se zdroji ionizujícího záření 99mTc, 111In, 131I, 125I, 123I, 90Y, 166mHo, 177Lu, 67Ga, 153Sm, 18F, 211At, 11C, 94mTc a 124I.

K měření vzorků je k dispozici gamma spektrometr MC1256 s velkoobjemovou měřící studnou, je tedy možné provádět biodistribuce všech látek značených krátkodobými radionuklidy, které mohou být měřeny jako gamma zářiče. (až do poločasu rozpadu 60 dnů)

U nově vyvinutých radiofarmak je možné provádět nejen testy orientační (pilotní, srovnávací apod.), ale i zkoušky nutné v rámci stanovených preklinických testů nutných pro registraci radiofarmaka

analýza, terapeutika


Ústav jaderného výzkumu Řež a.s.
Husinec-Řež 130
250 68
Řež
Česká republika

Tel: +420266172178
Fax: +420220940945
E-mail: spm@ujv.cz

http://www.nri.cz/web/ujv
Středočeský kraj

Okruhy zájmu:

2.4 péče o zvířata
6.1 imunologie, terapeutické a diagnostické protilátky
OPPI, MPO, EU

Provozovatel

Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání o.p.s.

Mediální partner

Bio Forum Best of Biotech PHARM Connect 2013 Knowledge Foundation CE biotech JIC Centrum regionu Haná Biomania BIOTRIN



Váš názor

Vyhledáváte partnery ke spolupráci na projektu?

NE
NE

ANO
ANO

ANO, ale jen tuzemské
ANO, ale jen tuzemské